Školní zpravodaj

Pavouk 2019 - soutěž v tvorbě webu

Tradičně byla na konci června vyhodnocena školní soutěž v tvorbě webových stránek pro žáky prvního ročníku oboru informační technologie. Konkurence byla v tomto ročníku opravdu velká a hned několik autorů si mohlo dělat naděje na vítězství. Nakonec hlasy studentů rozhodly o následujícím pořadí na prvních místech:

1. Tomáš Foltyn (IT1) – 40 b.

2. Jan Čech (IT1) – 25 b.

3. Václav Lacheta (IT1) a Filip Ostárek (IT1) - shodně 20 b.

Žákovská liga 2019

V uplynulém školním roce 2018/2019 jsme se popáté pokusili vybrat a ocenit tři „nejlepší“ žáky naší školy. Protože je těžké rozhodnout, kdo je vlastně nejlepší, vsadili jsme na všestrannost. Použili jsme stejná kritéria jako loni, a ta byla známá již na začátku školního roku. Podle nich byli žáci hodnoceni z několika odlišných hledisek.

Denis Kurka druhý v celostátním kole soutěže v programování

Ve dnech 21. až 23. června 2019 vyvrcholila tradiční soutěž v programování celostátním kolem, které letos uspořádala Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Naši školu i Moravskoslezský kraj reprezentoval žák třetího ročníku Denis Kurka. Opět skvěle - v náročné konkurenci skončil na druhém místě v kategorii programování mikrořadičů. Od obhajoby loňského vítězství ho přitom dělily pouhé dva body.

Blahopřejeme k dalšímu velkému úspěchu!

Technici na kolech

Slunce a letní počasí provázely většinu etap obou cyklistických kurzů, které na začátku června škola uspořádala pro žáky druhých ročníků technických oborů. První týden strojaři a po nich informatici šlapali v sedlech svých bicyklů po osvědčených cyklostezkách na různé světové strany, ale pokaždé jen tak daleko, aby jim síly stačily k návratu na základnu – do parku před školou.

Mladí konstruktéři podesáté soutěžili na opavské strojce

Podle římského boha Merkura byla pojmenována nejen nejmenší planeta sluneční soustavy, ale také legendární česká stavebnice, která už okouzlila několik generací. O tom, že je populární i v dnešní době digitálních hraček, svědčí stále rostoucí zájem o soutěž "Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme", kterou ve středu 12. června 2019 již podesáté uspořádala Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě.

Štítky