Spolupráce

Program Naše škola

Ředitel Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě, příspěvkové organizace, Ing. Vítězslav Doleží, se v pátek 26. 9. 2014 dohodl se zástupci opavských strojírenských firem na oboustranné neformální spolupráci, která se uskuteční v nadcházejícím období.

Cíle programu:
  • Zvýšit úroveň vzdělávání žáků technických oborů školy.
  • Zvyšování technické odbornosti pedagogických pracovníků školy.
  • Propagace školy v následujícím období tak, aby zájem o studium na škole byl natolik veliký, že nám zřizovatel (MSK) nejpozději za dva roky povolí otevřít dvě strojírenské třídy v ročníku při předpokladu plného naplnění tříd kvalitními žáky.
  • Pomoc spřátelených firem naší škole po hmotné stránce.

Podrobnější informace o projektu:  Program "Naše škola" 1,7 MB


Certifikované centrum Cambridge English

Spolupráce s jazykovou školou Hello

V roce 2013 navázala škola úzkou spolupráci s Jazykovou školou Hello. Stali jsme se partnerskou školou autorizovaného centra pro mezinárodní Cambridgeské zkoušky z angličtiny. Jazyková škola Hello je jedno z mála center v České republice, které pořádá tyto celosvětově uznávané zkoušky. Pro naše žáky můžeme ve spolupráci s Hello pořádat zkoušky přímo u nás ve škole, je to místo, které dobře znají, a proto pro ně bude ohromnou výhodu, že zkoušky budou skládat v místě, které jim není cizí.

Naši učitelé se můžou pravidelně účastnit workshopů autorizovaného centra a mohou využít nepřeberné množství přípravných materiálů ke zkoušce. Další výhodou tohoto prestižního partnerství je výhodná cena zkoušek pro naše žáky. Jako partnerská škola máme rychlejší přístup k výsledkům. Partnerství s autorizovaným centrem ukazuje, že úroveň výuky anglického jazyka je na naší škole opravdu vysoká.

Jazyková škola Hello

Certifikát Exam Preparation Centre

Dne 23. června 2015 obdržela naše škola certifikát „Exam Preparation Centre“ od Cambridge English Language Assessment, čímž se stála oficiálním centrem připravujícím kandidáty na mezinárodní Cambridgeské zkoušky.

Certifikáty Cambridge English: Preliminary (PET) a First (FCE) jsou mezinárodně uznávané zkoušky, které uznávají mnohé vysoké školy. Tyto zkoušky otevírají dveře na trhu práce, proto jsou sázkou na jistotu opravdu pro všechny studenty. S certifikátem nikdo neprohloupí.

Cambridge English Preparation Centre


Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory ČR

Asociace středních uměleckých škol