Školní zpravodaj

Dny otevřených dveří na uměleckých oborech

Zveme Vás na Dny otevřených dveří na uměleckých oborech, které se konají ve dnech 14. až 16. října 2021 od 8:00 do 17:00

Školní kolo pIšQworek

Po roční pauze proběhlo ve středu 29. září školní kolo pIšQworek, kterého se zúčastnilo 26 žáků naší školy. Žáci nejdříve soutěžili ve skupinách, poté následoval vyřazovací pavouk a boj o 1.–3. místo.  
Po napínavých duelech první místo obsadil Daniel Antoš (IT2), druhým nejlepším hráčem se stal Matěj Kotrba (IT2) a třetí místo získala Eliška Slípková (IT4). Cílem tohoto turnaje bylo také vybrat dva pětičlenné týmy, které budou reprezentovat školu v dalších online kolech, jež proběhnou v listopadu.

Slavnostní předání mezinárodních certifikátů z angličtiny

V červnu 2021 studenti naší školy skládali jazykové cambridgeské zkoušky na úrovni B2 – FCE a C1 – CAE, které jsou na naší škole organizovány ve spolupráci s jazykovou školou Hello. Kandidáti byli ve dvou zkouškových dnech prověřeni ze všech jazykových dovedností – čtení, psaní, poslechu, Use of English (praktického užití jazyka) a konverzaci v angličtině.

Všech třináct kandidátů naší školy bylo úspěšných a v pátek 24. 9. v aule naší školy obdrželi mezinárodně uznávaný cambridgeský certifikát. GRATULUJEME!

Exkurze v dílnách ostravského dopravního podniku

Žáci třídy SV4B v doprovodu učitelů odborných předmětů navštívili v pátek 17. září 2021 dílny Dopravního podniku Ostrava v Martinově. Nejprve absolvovali komentovanou prohlídku cenné sbírky historických tramvají, přičemž pro ně byla přichystána i projížďka starou tramvají po areálu dílen. Odborný komentář našeho průvodce byl přitom zaměřen více na konstrukci starých tramvajových vozů, méně pak na jejich provozní zvláštnosti.

Studujte na naší škole!

Podívejte se na videoklip představující školu a nabízené studijní obory.

Štítky