Školní zpravodaj

Týden pro planetu - workshop pro ZŠ Ilji Hurníka

Ve dnech  16 - 19. 4. 2024 jsme uspořádali inspirativní workshopy zaměřené na udržitelnost materiálů, kde jsme se věnovali tvorbě z recyklovatelných materiálů (hliníku, textilu a papíru). Všechny umělecké obory naší školy se u této příležitosti zaměřili na využití materiálu určeného k recyklaci.
Obor Grafický design využíval ke své tvorbě papír, ze kterého žáci základní školy vytvořili autorské větrníky. Obor Průmyslový design si pro žáky připravil tvorbu stojánku na mobil s využitím hliníkových plechovek od nápojů. Obor Design hraček využil opotřebovaného textilního oblečení, z kterého žáci dostali za úkol vytvořit hadrové  hračky.

Národní soutěž v kybernetické bezpečnosti

Jan Stránský ze třídy IT3 postoupil do národního finále 8. ročníku Národní soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti, kterou pořádá Centrum kybernetické bezpečnosti ve spolupráci s řadou státních, akademických a odborných partnerů. Do finále, které proběhlo 18. dubna 2024 na VŠTE v Českých Budějovicích, bylo pozváno 66 účastníků soutěže z různých typů škol. Reprezentant naší školy se v této celostátní konkurenci rozhodně neztratil - v konečném pořadí obsadil 18. místo mezi středoškoláky z České republiky a byl tak nejlepší z Moravskoslezského kraje. Blahopřejeme Honzovi k tomuto úspěchu a věříme, že jeho příklad povzbudí v následujícím ročníku k účasti i další studenty informatiky.

Druhé místo v krajském kole programátorské soutěže

David Pustka (třída IT1), nejmladší účastník naší početné výpravy v krajském kole letošní soutěže v programování, získal výborné druhé místo v kategorii Programování mikrořadičů a skončil o pouhý bod za vítězem. Velmi dobře si v ještě těžší konkurenci vedli tři naši reprezentanti v kategorii Programovací jazyky - mládež. Matěj Kotrba (IT4) skončil na sedmém místě, osmý byl jeho spolužák Daniel Antoš a jedenácté místo obsadil Filip Jedlička (IT2). Všichni se tak umístili v první polovině výsledkové listiny a předčili většinu účastníků ze středních odborných škol. Poděkování za dobrou reprezentaci školy si kromě již jmenovaných zaslouží i Jeroným Baron (IT3) a Pavel Fabián (IT3), programující rovněž v kategorii mikrořadičů.

Oslava dne učitelů

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 si náš sbor připomenul výročí narození Jana Amose Komenského, od kterého uběhlo již 432 let. Naší vyučující, THP pracovníci i paní uklízečky si tuto významnou událost připomněli lehkým sportováním (bowling) a něčím dobrým na zub. Den předem jsme se setkali i s našimi bývalými zaměstnanci (nynějšími důchodci) a zavzpomínali jsme na časy jejich působení na škole.

Úspěch Marka Samela v krajském kole olympiády v angličtině

Vítěz okresního kola olympiády v anglickém jazyce, žák naší školy Marek Samel, si velmi dobře vedl i v kole krajském, které se konalo v Ostravě 2. dubna. V kategorii středních odborných škol obsadil skvělé druhé místo a byl jako náhradník nominován do ústředního kola soutěže. Gratulujeme!