Školní zpravodaj

Soutěž Prezentace 2023 pro žáky ZŠ

Po tříleté přestávce způsobené důsledky koronavirové pandemie obnovujeme tradici prezentační soutěže pro žáky základních škol, kterou pořádáme už od roku 2009. Podobně, jako tomu bylo v předešlých ročnících, mohou i letos soutěžící vytvořit originální prezentaci na libovolné téma – například v programu MS PowerPoint, ve formě webových stránek nebo v podobě krátkého videoklipu. Protože jsme škola zaměřená mimo jiné na výuku informačních technologií, rádi bychom v rámci obnovené soutěže poskytli větší prostor také mladým talentům v oblasti programování. Uvítáme tedy i zajímavé projekty, které vzniknou v některém z programovacích jazyků, ve stále populárnějším vývojovém prostředí Scratch nebo s využitím jiných technologií.

Soutěžní práce v podobě elektronického archivu (ZIP, RAR, 7-Zip apod.) můžete přihlásit do 21. března 2023 prostřednictvím e-mailu (kontaktní adresa: prezentace@sspu-opava.cz). Prosíme, aby u každé soutěžní práce byly uvedeny následující údaje: jméno a příjmení autora, název školy a označení třídy. Objemnější práce (nad 20 MB) nám můžete zpřístupnit také odkazem na úložiště nebo streamovací službu (např. YouTube, Vimeo atd.).

Po uzávěrce základního kola soutěže odborná porota vyhodnotí všechny přijaté příspěvky a vybere z nich ty prezentace nebo projekty, které budou jejich autory představeny během finálového klání, jež se uskuteční v aule naší školy ve středu 5. dubna 2023. Nejúspěšnější tvůrci budou odměněni hodnotnými cenami.

S případnými dotazy se můžete obrátit na Mgr. Marka Lučného (lucny@sspu-opava.cz).

Plakát soutěže ke stažení ve formátu PDF

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky