Školní zpravodaj

Druhé a třetí místo v krajské přehlídce SOČ

Na výbornou si v letošní krajské přehlídce SOČ, která proběhla v pondělí 9. května 2022 na VŠB TU Ostrava, vedli dva naši studenti oboru Informační technologie. V oboru Informatika zaujal velmi vydařenou prezentací vlastní počítačové hry Gedaria Viktor Zwinger a obsadil druhé místo s nadějí postupu do celostátního kola. V oboru Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace uspěl projekt Václava Lachety nazvaný Robotická ruka s využitím EMG, který ve velmi kvalitní konkurenci obsadil třetí místo. Oběma úspěšným studentům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci nejen naší školy, ale také celého okresu Opava!

 

Krajské kolo navazovalo na okresní přehlídku SOČ, která proběhla ve čtvrtek 24. března 2022 na Mendelově gymnáziu v Opavě. Kromě již výše zmíněných prací naši školu reprezentovala také webová aplikace Planeta kupónů, kterou společně vytvořili Jan Čech, Matěj Čech a Lukáš Rychlý.

Prohlédněte si prezentační videa našich účastníků soutěže SOČ:

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky