Školní zpravodaj

Bobřík informatiky: páté místo v kraji

Filip Růžička z maturitní třídy IT4 obsadil páté místo mezi soutěžícími z Moravskoslezského kraje v ústředním kole populární soutěže Bobřík informatiky, které proběhlo 22. března 2022 na Gymnáziu Ostrava-Zábřeh. Za svá řešení testových úloh získal 220 bodů, což mu v celostátním žebříčku stačilo na velmi cenné 29. místo. V krajském srovnání ho předčili pouze zástupci gymnázií, Filip byl tedy nejúspěšnějším reprezentantem ze středních odborných škol. Blahopřejeme!

Ústřední kolo navazovalo na základní kolo, které v polovině listopadu proběhlo na jednotlivých školách po celé České republice. V naší škole se soutěže zúčastnili žáci oboru informační technologie. Soutěž probíhá formou online testu a klade si za cíl seznamovat žáky i jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy. Většina úloh vyžaduje intenzivní přemýšlení i soustředění a významnou roli sehrává i přísný časový limit 40 minut.

Výsledky soutěže Bobřík informatiky v rámci naší školy:

Kategorie Junior (1. a 2. ročník)

1. Erik Graf (IT2) - 166 bodů

2. Petr Mičola (IT2) - 153 bodů

3. Matěj Škrobánek (IT2) - 148 bodů


Kategorie Senior (3. a 4. ročník)

1. Martin Mikeš (IT4) - 160 bodů

    Jakub Novák (IT4) - 160 bodů

3. Filip Růžička (IT4) - 155 bodů

 

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky