Školní zpravodaj

Závěrečná konference k mezinárodnímu projektu „Otevřená zahrada“

Výtvarné workshopy, které jsme uspořádali 25. října 2022 pro naše přátele z partnerské školy z polské Ratiboře, byly poslední akcí mezinárodního projektu „Otevřená zahrada – zelená oáza pro setkávání, vědu, umění a relaxaci“. V pátek 18. listopadu se pak uskutečnila závěrečná slavnostní konference v aule školy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu za účasti starosty města Ratiboře a dalších významných hostů. Naši školu zde reprezentoval pan ředitel Ing. Vítězslav Doleží, koordinátorka spolupráce na projektu Mgr. Lenka Kašpárková, Ph.D. a žáci 2. ročníku uměleckých oborů, kteří se na podzim zúčastnili výtvarných workshopů.

Na konferenci jsme si připomněli průběh našeho společného projektu, který byl realizován a financován prostřednictvím programu Interreg V-A Česká republika-Polsko za podpory okresu Racibórz. Do projektu se zapojilo celkem 119 žáků a 14 učitelů z Ratiboře a Opavy. V den konání konference se uskutečnila rovněž vernisáž výstavy výtvarných prací žáků, které vznikly v rámci všech společných workshopů. Jsme velice rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a velmi se těšíme v budoucnu na další spolupráci s našimi partnery!

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky