Školní zpravodaj

Výtvarný workshop „Zahrada umění“

Dne 23. 09. 2022 naši žáci opět navštívili naši partnerskou školu Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu (ZSO 1) v Polsku.  
Tentokrát se v rámci projektu „Otevřená zahrada – zelená oáza setkávání, vědy, umění a relaxace“ zúčastnili žáci našeho druhého ročníku společně s mladými lidmi z Ratibořské školy uměleckých workshopů. 

Výtvarný workshop dostal název „Zahrada umění“ a jeho hlavním tématem byla příroda školní zahrady, v ten den pokrytá barvami podzimního slunce. Mladí umělci se pokusili zachytit jeho atmosféru ve čtyřech uměleckých technikách: fotografii, keramice, akrylové malbě a akvarelu. Výsledky jejich práce uvidíme po skončení druhého dne workshopu plánovaného na 6. 10. 2022, kdy se žáci druhého ročníku opět vypraví tvořit do Ratiboře. 

Naše žáky doprovodily Mgr. Jitka Oboňová a koordinátorka spolupráce s ratibořskou školou ZSO 1 Mgr. Lenka Kašpárková, Ph.D.

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky