Školní zpravodaj

Evropa otevřená nejen strojařům

Na konci srpna 2022 jsme ukončili projekt „Evropa otevřená strojařům II“, kdy se vrátili dva studenti oboru informační technologie z dlouhodobé stáže v Dublinu. V loňském školním roce tak celkem vyjelo 52 žáků oborů strojírenství, informační technologie a poprvé také studenti našich uměleckých oborů. Všichni se během podzimu podělí o své nezapomenutelné zážitky a zkušenosti v aule naší školy s ostatními žáky a také pedagogy.

Erasmus+ je souhrnný název pro aktivity a partnerství podporované Evropskou unií. Naše škola se zapojila do tohoto programu v roce 2018. Od té doby se téměř stovka žáků naší školy zúčastnila odborných stáží v Anglii, Irsku, Německu a Itálii.

Projekt Erasmus+ má přínos především v nehmotné podobě. Přispívá ke zlepšení jazykové vybavenosti, schopnosti se samostatně pohybovat v cizí zemi a ke zkvalitnění odborných znalostí. Účastníci získávají celoevropsky uznatelný certifikát Europass mobility, čímž se bezpochybně zvyšuje jejich konkurenceschopnost na trhu práce.
 

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky