Školní zpravodaj

Stříbrný píst 2022

Již tradiční soutěž zaměřující se na znalosti a dovednosti žáků v oblasti automatizace se uskutečnila 15. června 2022 ve výrobním závodě firmy SMC ve Vyškově. Žáci soutěžili v dovednostech: návrh a realizace elektro-pneumatických systémů pomocí trenažéru Pneutrainer; návrh a realizace elektro-pneumatických systémů pomocí simulátoru Autosim; znalostní testy v oblasti pneumatiky a automatizace; identifikace reálných elektro-pneumatických komponent a programování jednoúčelového stroje. Soutěžní tým tvořili žáci 3. ročníku oboru IT Karolína Říčná a Jakub Heisig.

Spolu s naší školou se soutěže zúčastnilo 20 škol z České republiky i ze Slovenska. V hlavní části soutěže náš tým obsadil patnácté místo. Věřím, že v následujícím roce si žáci vylepší znalosti v oboru automatizace a zabojují o přední umístění.

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky