Školní zpravodaj

Projekt Erasmus+ v roce 2023

Naše škola úspěšně dokončila projekt Erasmus+ pro rok 2023. V období května až srpna tohoto kalendářního roku vycestovalo dohromady 16 žáků na pracovní stáže do Německa, Rakouska, Irska a také dva učitelé na jazykové a metodické pobyty.

Jedná se již o pátý úspěšný projekt, kdy naše škola od roku 2018 poslala na zkušenou do Anglie, Irska, Itálie, Německa a Rakouska více než sto žáků naší strojky.

Projekt Erasmus+ je velmi prestižní záležitost. Ačkoliv má výsledky především v nehmotné podobě, přispívá ke zlepšení jazykové vybavenosti, schopnosti se samostatně pohybovat v cizí zemi a ke zkvalitnění odborných znalostí. Účastníci získají zahraniční praxi, kterou mohou doložit celoevropsky uznatelným certifikátem Europass mobility, čímž se bezpochybně zlepšuje jejich postavení na trhu práce.

V minulém školním roce naše škola požádala opět o grant na nový projekt, který byl schválen. To znamená, že také na jaře příštího roku vyjedou žáci letošních třetích ročníků na zkušenou do Irska, Rakouska a Německa. Stážisté jsou vybíráni svými třídními učiteli a učiteli odborných předmětů na základě studijních výsledků, školní docházky, úrovně angličtiny a odborných znalostí.

Přejeme našim novým stážistům spoustu skvělých a nezapomenutelných zážitků a doufáme, že se vrátí přinejmenším tak spokojeni jako jejich předchůdci.

https://www.gst.at/en/erasmus-traineeship-at-gst/

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky