Školní zpravodaj

Návrat šachové tradice

Od konce září se do naší školy po letech vrátila tradice - opět se zde pod odborným vedením hrají šachy. Do šachového kroužku se rozhodli zapojit nejen žáci naší školy, ale také několik žáků jiných opavských škol.

Ať už budeme šachy považovat za deskovou hru nebo za odvětví sportu, nezměníme nic na tom, že jsou v dnešní době populární a hrají je miliony lidí. Šachy dokáží rozvíjet logické, taktické a strategické myšlení, které se může hodit nejen ve školních lavicích, ale určitě najde široké uplatnění také v reálném životě. V neposlední řadě se šachy podílejí na tvorbě charakteru, kdy se hráči učí zvážit riziko, přinést oběť, správně se rozhodnout či přijmout prohru.

Výuku šachové hry na školách realizuje Moravskoslezský kraj v rámci projektu Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK (OKAP) z výzvy „Implementace krajských akčních plánů I“ ve spolupráci s Moravskoslezským krajským šachovým svazem, v opavském okrese jsme jediná zapojená střední škola.

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Nejnovější články

Štítky