Školní zpravodaj

Vítězství našeho absolventa na mezinárodním festivalu animovaných filmů

Absolvent oboru grafický design MgA. Miloš Frič, který na naší škole maturoval v roce 2015, zvítězil na mezinárodním filmovém festivalu Anifilm v Liberci s 3D hudebním videoklipem k písni „Białe konie“ pro Lenku Dusilovou. Píseň je úvodní skladbou nejnovějšího alba této české zpěvačky s názvem Řeka. Videoklip byl prezentován také na dalších mezinárodních festivalech, jako je Athens Digital Arts Festival (ADAF) (Řecko), Fest Anča (Slovensko), Madrid Film Awards (MADFA) (Španělsko). Velkým úspěchem je také to, že tento videoklip byl vybrán, aby reprezentoval Českou republiku spolu s dalšími hudebními klipy v Českých centrech po celém světě v rámci projektu „Rok české hudby!“

 

Milošovi k těmto skvělým úspěchům velmi gratulujeme a přejeme, ať se mu daří v další tvorbě i v soukromém životě!

Miloš Frič je grafický designér, který se specializuje na branding a online i off-line komunikaci, s přesahem do oblastí 3D a videa. Na naší škole studoval v letech 2011–2015 obor grafický design. Po maturitě byl přijat do ateliéru grafického designu na FAVU v Brně, kde v roce 2018 získal bakalářský titul. Magisterské studium pak úspěšně dokončil v roce 2022 na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně.

https://milosfric.cz/

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky