Školní zpravodaj

Exkurze na dni otevřených dveří FU OU

Ve středu 30. ledna jsme se se třetím a čtvrtým ročníkem uměleckých oborů vypravili na veřejné obhajoby klauzurních prací Fakulty umění na Ostravské univerzitě. Naši žáci měli možnost zažít prezentaci na vysokoškolské úrovni, zapojit se do diskuze o obsahové stránce uměleckého díla, být součástí uměleckého dění. Aktivně jsme se zúčastnili obhajob klauzur na Ateliéru intermediální tvorby, Ateliéru video, multimédia a performance a Ateliéru obalového a knižního designu.

Velkým přínosem k dalšímu kreativnímu rozvoji našich žáků dozajista bylo zhlédnutí autorských prací a jejich originálních instalací v prostoru školy. Prohlédli jsme si již zhodnocené práce na výstavě, mohli jsme vidět studenty a jejich pedagogy přímo při práci na instalaci, a dokonce jsme nahlédli i do ateliérů, ve kterých se stále pracovalo. Naši žáci tak měli jedinečnou možnost konzultovat či se nezávazně informovat přímo u pedagogů nebo studentů. Během dne jsme také absolvovali komentovanou prohlídku v grafické a sítotiskové dílně.

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky