
Třídy U3 a U4 se v pondělí 21. října 2019 vydaly do Prahy na 21. ročník Designbloku. Tato největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě představila tvorbu designérů a výrobců z celé Evropy. Designblok představuje novinky prestižních značek i prototypy mladých designérů a designérských studií.
Pražského týdne designu se každoročně účastní přes 200 vystavovatelů. Hlavním výstavním domem Designbloku je Výstaviště Praha Holešovice. V rámci areálu Výstaviště se otevírají čtyři specializované prostory: Openstudio – prostor pro designéry, školní ateliéry a studenty, Superstudio – prostor pro výrobce, Designerie – centrální hala s instalací českých tvůrců a Art house – prostor pro sběratelský design.
Designblok každý rok přichází s hlavním tématem, které protíná celou akci a zároveň se objevuje jako motiv v řadě instalací vystavujících. Po tématech Ikony, Dětství, Svoboda, Sport, Jídlo nebo Oslava určili organizátoři pro dvacátý první ročník téma Budoucnost, které jej propojilo skrze jednotlivé instalace, hlavní výstavu i doprovodný program.
„Rozhodli jsme se zkoumat roli designéra při navrhování produktů v dnešním věcmi přeplněném světě, a to, jaká je zodpovědná cesta výrobců při samotné výrobě. Designéři i výrobci budou muset svůj talent a um v budoucnosti použít mnohem širším způsobem. Budou spíše řešit problémy, sledovat ekologické aspekty a společenský dopad své práce než navrhovat nové výrobky. V rámci 21. ročníku Designbloku jsme chtěli ukázat, co může design udělat pro naši lepší budoucnost,“ uvedla ředitelka Designbloku Jana Zielinski. Na téma Budoucnost vytvořila architekturu hlavní výstavy Designerie Lucie Koldová.