Školní zpravodaj

Horizon Grand Prix: Trpělivost a úsilí se klukům vyplatily – jsme nejlepší z nováčků!

Ve čtvrtek 18. dubna 2019 jsme se zúčastnili 5. ročníku národního finále soutěže Horizon Grand Prix v ostravském Trojhalí. Tato soutěž spočívá ve vytrvalostním šestihodinovém závodě RC modelu autíčka v měřítku M1:10 poháněného kromě baterie i vodíkovým palivovým článkem. Naši studenti oboru strojírenství pod vedením učitele Ing. Procházky dva měsíce pracovali na úpravách dodaného polotovaru vozidla, měnili komponenty, upravovali konstrukční uzly, trénovali. Mozkem všeho byl amatérský letecký modelář Kryštof Hřivnáč, za design karosérie odpovídal Tomáš Drastík (oba ze třídy SV4), výrazně jim pomáhali strojaři prváci Jakub Láznička, Václav Hanek a Miroslav Dobruš.

Tým č. 67 opravdu vydržel jezdit se svým strojem celých 6 hodin. Zatímco jiným vozům docházela pára, respektive vodík, kluci stále jeli. Vhodně zvolenou strategií jízdy i správným vyladěním autíčka nakonec získali krásné páté místo mezi třinácti soutěžícími týmy.

Při vyhlašování výsledků byl náš tým příjemně překvapen, protože získal trofej „ROOKIE“ určenou pro nejlepší nováčky tohoto ročníku. Zástupce našeho sponzora BRANO a.s. Ing. Václav Juříček předal členům týmu trofej a poděkoval za dobrou práci.

Blahopřejeme studentům a děkujeme sponzorovi za finanční zajištění našeho týmu!

Více naleznete zde: http://trojhali.cz/cs/horizon-grand-prix-17-18-4-2019

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky