Školní zpravodaj

Čtvrté místo ve finále soutěže Horizon Grand Prix v ostravském Trojhalí

Ve středu 23. září 2020 jsme se zúčastnili 6. ročníku národního finále soutěže Horizon Grand Prix v ostravském Trojhalí, které bylo z důvodu nepříznivé epidemiologické situace odloženo z konce minulého školního roku. Jsou to závody modelů aut v měřítku 1:10 poháněné kromě baterií také vodíkovým palivovým článkem.

Naši žáci oboru strojírenství pod vedením učitele Ing. Procházky tři měsíce pracovali na úpravách dodaného polotovaru vozidla, měnili komponenty, upravovali konstrukční uzly, trénovali. Členové týmu byli Václav Hanek SV3A, Jakub Láznička SV3B a Matěj Mossler SV2B.

Závody jsou koncipované jako vytrvalostní, doba závodu je 4 hodiny. Tohoto závodu se účastníme již podruhé, známe všechny záludnosti. Náš tým s názvem "Strojka Opava" jezdil dlouho na 3. místě. Bohužel, krátce před koncem závodu nám došla energie v baterii a my jsme nakonec obsadili 4. místo.

Po loňském pátém místě je to přece jen postup a bereme to jako úspěch našeho týmu. V závodě jsme ujeli 802 závodních kol.

Děkujeme sponzorovi, firmě Brano, a.s., která nám umožnila účast v tomto zajímavém závodě.

Těšíme se na další ročník!

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky