Školní zpravodaj

Beseda s americkými piloty v rámci konání dnů NATO 2021

Ve středu 15. září 2021 přivítala naše škola vzácnou návštěvu, a sice dva členy posádky amerického strategického podzvukového proudového bombardéru dlouhého doletu B-52 Stratofortress z řad amerického vzdušného letectva, kteří si v rámci své krátké návštěvy Dnů NATO v Ostravě našli čas a přišli si s žáky školy popovídat o svém povolání. Žáci i pedagogové pokládali pilotům otázky na témata, která je zajímala – od detailů jejich práce, přes technické zajímavosti amerických letounů, až po každodenní radosti a úskalí, jež obnáší povolání amerického pilota.

Beseda byla přínosná nejen díky možnosti vyzkoušet si dovednosti anglického jazyka v praxi,  ale zároveň se žáci mohli dozvědět mnoho zajímavých informací od lidí, kteří velkou část svého života tráví vysoko nad mraky. Naši žáci jim na oplátku popovídali o pamětihodnostech statutárního města Opavy.

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky