Školní zpravodaj

Škola doporučená zaměstnavateli 2022

Osmý ročník prestižní soutěže Škola doporučená zaměstnavateli přinesl znovu velký úspěch Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě. Podobně jako v předešlých letech i letos obhájila první místo mezi středními školami Moravskoslezského kraje.

Cílem celostátního projektu, jehož organizátorem je Klub zaměstnavatelů Praha, je ohodnotit spolupráci škol s firmami, která by měla být zárukou co nejlepší přípravy žáků pro praxi. Rovněž v letošním roce dávali školám z našeho kraje své hlasy významní regionální zaměstnavatelé, jako jsou BRANO GROUP, a.s., OSTROJ a.s., Prestar, s.r.o., KSR Industrial, s.r.o., Veolia Energie, VÍTKOVICE, Tieto, Haberkorn s.r.o. a další.

Opavská průmyslovka už osmým rokem realizuje program „Naše škola“, v jehož rámci uzavřela výhodné partnerství s řadou firem, zejména strojírenských. Spolupráce se projevuje ve zkvalitnění odborné výuky technických oborů. Žákům jsou ve firmách přiděleni odborníci, kteří své svěřence vedou nejen během měsíční praxe, ale vystupují také v roli konzultantů závěrečných studentských projektů. Učitelé technických předmětů si zase formou stáží rozšiřují své odborné znalosti a získávají přístup k nejmodernějším technologiím, aby je poté mohli představit svým žákům. Součástí projektu jsou rovněž časté exkurze ve firmách a prosincový „Náborový den“, během kterého firmy prezentují perspektivy zaměstnání budoucím maturantům. 

Zvýšenému zájmu uchazečů o technické obory vychází škola vstříc tím, že nabízí studium oboru strojírenství (přijato může být až 50 žáků) i oboru informační technologie (30 žáků). Podrobnější informace o konkrétní náplni studia, vybavení učeben i uplatnění absolventů se mohou zájemci dozvědět i během dne otevřených dveří 12. ledna 2023.
 

Předchozí článek |  Zpět na přehled  | Další článek

Související články

Nejnovější články

Štítky