Soutěže

Úspěchy informatiků v krajském kole soutěže v programování

V pátek 20. dubna 2018 se v Ostravě uskutečnilo krajské kolo soutěže v programování. Studenti oboru informační technologie, kteří zde reprezentovali naší školu, patřili ve všech třech kategoriích mezi nejlepší.

Autodesk Academia Design 2018

V Brně proběhl 6. a 7. dubna 2018 již 24. ročník soutěže Autodesk Academia Design 2018. Jedná se o prestižní klání v dovednostech používání digitálních technologií (2D kreslení technických výkresů, 3D modelování digitálních modelů za softwarové podpory produktů společnosti Autodesk) pro studenty 2., 3., 4. ročníků VOŠ, SŠ a OU.

Studentský design 2018 - laureáti Grand Prix

28. ročník prestižní soutěže středních a vyšších uměleckých výtvarných škol pořádala Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České v Českém Krumlově. Celostátní kolo proběhlo ve dnech 23. 3. - 13. 4. 2018 pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje.

Okresní kolo Středoškolské odborné činnosti

V úterý 10. dubna proběhla na Mendelově gymnáziu v Opavě okresní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Této tradiční soutěže, která se letos koná již po čtyřicáté, se za naši školu zúčastnili tři studenti oboru informační technologie.

Třetí místo v soutěži matematický KLOKAN 2018

Samuel Antoš, žák 1. ročníku oboru IT, obsadil v soutěži matematický KLOKAN (kategorie JUNIOR) krásné 3. místo v okrese Opava.

Blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci školy

Mgr. Kateřina Čechová

Výborný výsledek v celorepublikové soutěži ZAV Přerov 2018

Ve dnech 4. a 5. dubna 2018 uspořádala OA v Přerově, Interinfo ČR a Internetová škola ZAV celorepublikovou  soutěž v psaní na klávesnici pro žáky 3. ročníků a mladší talenty pod názvem ZAV PŘEROV 2018. Barvy naší školy hájil student prvního ročníku oboru informační technologie Štěpán Kuzník. V bodovém tréninku se umístil na 4.

Úspěšný Velikonoční Datel

V letošním ročníku populární soutěže Velikonoční Datel, která se konala 28. března 2018 na Střední škole podnikatelské v Opavě-Kylešovicích, skončil Štěpán Kuzník (třída IT1) v kategorii rychlostní psaní všemi deseti - pokročilí na výborném 2. místě.

Gratulujeme!

Ing. Petra Bajerová

Matematický KLOKAN 2018 - školní kolo

V březnu se na naší škole konala oblíbená soutěž Matematický KLOKAN. Letošního ročníku se zúčastnilo 26 studentů.

Soutěž Prezentace již podesáté - výsledky finálového kola

Těsně před začátkem velikonočních svátků, ve středu 28. března 2018, uspořádala Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě prezentační soutěž pro žáky základních škol. Ve finálové přehlídce jubilejního desátého ročníku se představilo osm vybraných prací, jejichž mladí autoři dokázali skloubit své počítačové dovednosti s často originálními nápady.

Naši zástupci zvítězili v okresním kole programovací soutěže

Okresní kolo tradiční celostátní soutěže v programování proběhlo ve středu 21. března 2018 v opavském Mendelově gymnáziu. V kategorii Aplikační software - tvorba webu obsadili žáci naší školy první čtyři místa.

Syndikovat obsah