Soutěže

První místo v oblastním kole soutěže pIšQworky

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 naši nejlepší pIšQworkáři soutěžili o postup do krajského kola pIšQworek. Celá akce se konala na Mendelově gymnáziu, kde dorazilo 15 pětičlenných týmů z různých škol.

11. ročník Logické olympiády

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

Školní kolo pIšQworek

Také v letošním školním roce se v pátek 12. 10. 2018 uskutečnilo školní kolo oblíbené soutěže pIšQworky, kterého se zúčastnilo 38 studentů napříč všemi ročníky školy. Po rozlosování do skupin, probojování se do vyřazovacího pavouka a mnoha napínavých, často dlouhotrvajících duelech zůstali tři nejlepší.

Atleti mezi krajskou elitou

Jak jste již četli na našich stránkách, družstvo atletů v září vybojovalo 3. místo v okrese. V posledním zářijovém víkendu jsme se dozvěděli, že vítězové okresu ze "Zemědělky" se krajského finále nezúčastní, takže naše družstvo postupuje místo nich. Chvála bohu za internet a Školu online; díky tomu se nám podařilo svolat družstvo a rozšířit ho o další členy.

Soutěž "Kreslím, kreslíš, kreslíme 2018"

Dnes to v tělocvičně praštělo tvůrčími výboji. Ovládla ji více než stovka žáků základních škol. Mezi ně se vmísila bizarní směsice kostýmovaných modelů (našich čtvrťáků-umělců) a objektů (práce našich umělců). Nabitou atmosféru usměrňovaly kolegyně Mgr. Lenka Kašpárková, Ph.D. a MgA. Lenka Szwedová pod vedením Mgr. Daniely Kubové.

Naši atleti bodovali

Ve středu 19. 9. 2018 jsme se po několikaleté odmlce opět zúčastnili okresního kola ve Středoškolském atletickém poháru. Hned od rána nám přálo počasí a nadšení atletů slibovalo skvělé výkony. Družstvo SŠPU tvořilo 9 závodníků, přičemž maximální počet je 12 členů. Každý z nich může závodit ve dvou individuálních disciplínách a jedné štafetě.

Žákovská liga 2017/2018

V uplynulém školním roce 2017/2018 jsme se počtvrté pokusili vybrat a ocenit tři „nejlepší“ žáky naší školy. Protože je těžké rozhodnout, kdo je vlastně nejlepší, vsadili jsme na všestrannost. Použili jsme stejná kritéria jako loni, kritéria byla známa již na začátku školního roku. Podle nich byli žáci hodnoceni z několika odlišných hledisek.

Vítěz celostátní soutěže v programování je z naší školy

Velkého úspěchu dosáhl žák třídy IT2 Denis Kurka, který ziskem 101 bodů ovládl kategorii Programování mikrořadičů v ústředním kole prestižní programátorské soutěže, jež proběhlo ve dnech 22. až 24. června 2018 na Technické univerzitě v Liberci.
 

Školní soutěž v tvorbě webových stránek Pavouk 2018

V pondělí 25. června 2018 byla uzavřena a vyhodnocena školní soutěž v tvorbě webových stránek symbolicky pojmenovaná Pavouk 2018. Soutěže se zúčastnili žáci prvního ročníku, kteří měli za úkol vytvořit webovou prezentaci na zvolené téma. Na vyhodnocení se hlasováním podíleli jak samotní soutěžící, tak jejich starší spolužáci z třetího ročníku.

Mladí konstruktéři soutěžili na opavské strojce

Podle římského boha Merkura byla pojmenována nejen nejmenší planeta sluneční soustavy, ale také legendární česká stavebnice, která už okouzlila několik generací. O tom, že je populární i v dnešní době digitálních hraček, svědčí stále rostoucí zájem o soutěž "Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme", kterou ve středu 20.

Syndikovat obsah