Soutěže

Naši atleti bodovali

Ve středu 19. 9. 2018 jsme se po několikaleté odmlce opět zúčastnili okresního kola ve Středoškolském atletickém poháru. Hned od rána nám přálo počasí a nadšení atletů slibovalo skvělé výkony. Družstvo SŠPU tvořilo 9 závodníků, přičemž maximální počet je 12 členů. Každý z nich může závodit ve dvou individuálních disciplínách a jedné štafetě.

Žákovská liga 2017/2018

V uplynulém školním roce 2017/2018 jsme se počtvrté pokusili vybrat a ocenit tři „nejlepší“ žáky naší školy. Protože je těžké rozhodnout, kdo je vlastně nejlepší, vsadili jsme na všestrannost. Použili jsme stejná kritéria jako loni, kritéria byla známa již na začátku školního roku. Podle nich byli žáci hodnoceni z několika odlišných hledisek.

Vítěz celostátní soutěže v programování je z naší školy

Velkého úspěchu dosáhl žák třídy IT2 Denis Kurka, který ziskem 101 bodů ovládl kategorii Programování mikrořadičů v ústředním kole prestižní programátorské soutěže, jež proběhlo ve dnech 22. až 24. června 2018 na Technické univerzitě v Liberci.
 

Školní soutěž v tvorbě webových stránek Pavouk 2018

V pondělí 25. června 2018 byla uzavřena a vyhodnocena školní soutěž v tvorbě webových stránek symbolicky pojmenovaná Pavouk 2018. Soutěže se zúčastnili žáci prvního ročníku, kteří měli za úkol vytvořit webovou prezentaci na zvolené téma. Na vyhodnocení se hlasováním podíleli jak samotní soutěžící, tak jejich starší spolužáci z třetího ročníku.

Mladí konstruktéři soutěžili na opavské strojce

Podle římského boha Merkura byla pojmenována nejen nejmenší planeta sluneční soustavy, ale také legendární česká stavebnice, která už okouzlila několik generací. O tom, že je populární i v dnešní době digitálních hraček, svědčí stále rostoucí zájem o soutěž "Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme", kterou ve středu 20.

Úspěchy informatiků v krajském kole soutěže v programování

V pátek 20. dubna 2018 se v Ostravě uskutečnilo krajské kolo soutěže v programování. Studenti oboru informační technologie, kteří zde reprezentovali naší školu, patřili ve všech třech kategoriích mezi nejlepší.

Autodesk Academia Design 2018

V Brně proběhl 6. a 7. dubna 2018 již 24. ročník soutěže Autodesk Academia Design 2018. Jedná se o prestižní klání v dovednostech používání digitálních technologií (2D kreslení technických výkresů, 3D modelování digitálních modelů za softwarové podpory produktů společnosti Autodesk) pro studenty 2., 3., 4. ročníků VOŠ, SŠ a OU.

Studentský design 2018 - laureáti Grand Prix

28. ročník prestižní soutěže středních a vyšších uměleckých výtvarných škol pořádala Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České v Českém Krumlově. Celostátní kolo proběhlo ve dnech 23. 3. - 13. 4. 2018 pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje.

Okresní kolo Středoškolské odborné činnosti

V úterý 10. dubna proběhla na Mendelově gymnáziu v Opavě okresní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Této tradiční soutěže, která se letos koná již po čtyřicáté, se za naši školu zúčastnili tři studenti oboru informační technologie.

Třetí místo v soutěži matematický KLOKAN 2018

Samuel Antoš, žák 1. ročníku oboru IT, obsadil v soutěži matematický KLOKAN (kategorie JUNIOR) krásné 3. místo v okrese Opava.

Blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci školy

Mgr. Kateřina Čechová

Syndikovat obsah