Práce studentů

Soutěž žáků Oboru grafický design má vítěze

V průběhu 1. poloviny loňského roku nás oslovil ředitel Zařízení školního stravování Opava, p. o. Mgr. Dalibor Zeman. Nabídl nám spolupráci na tvorbě loga organizace a grafického manuálu. Formou soutěže vypracovali žáci 3.

Výstava prací žáků 4. ročníku uměleckých oborů "VAZBY CH-TĚLA"

14. 3. 2018 v 17 hodin bude ve výstavní síni ZUŠ Opava na Solné 8, skupinovou performancí zahájena vernisáž výstavy 4.ročníku uměleckých oborů "VAZBY CH-TĚLA".

 

Obhajoby závěrečných prací informatiků

V pondělí 15. ledna a v úterý 16. ledna 2018 obhajovali v aule školy své závěrečné práce studenti maturitního ročníku oboru informační technologie. Také v letošním roce byly představeny velmi zajímavé projekty a některé z nich budou školu reprezentovat na okresní přehlídce Středoškolské odborné činnosti.

Maturitní práce slouží dětem z mateřské školy

Letošní maturantka oboru studia Tvorba hraček a herních předmětů Kristýna Martiníková vytvořila ve spolupráci s pedagogy Mateřské školy křesťanské Opava interaktivní výpravu k pohádce „Boudo, budko“. Pohyblivé loutky a stavebnicová scéna byla s nadšením "otestovaná" dětmi ve škole.

Bruska s designem našich žáků je ve výrobě - obor Průmyslový design

Žáci 3. ročníku oboru Průmyslový design Tomáš Tögel a Jaroslav Bernard ve spolupráci s firmou Prestar s.r.o. vytvořili návrh krytu vnitřní brusky.

Spolupráce byla velmi úspěšná, jelikož firma Prestar jeden z návrhů finalizovala pro dodávku strojního zařízení pro svého zákazníka.
Vývoj designu proběhl pod pedagogickým vedením MgA. Jana Ermise.

Maturita slouží dětem - obor Tvorba hraček a herních předmětů

Julie Drtilová z oboru Tvorba hraček a herních předmětů vytvořila ze staré herní místnosti v azylovém Domě pro ženy a matky s dětmi v Opavě nové atraktivní prostředí pro hry dětí. Na stěnách se objevila přívětivá exotická zvířátka, po trubkách se vine had-lano, nábytek získal barvy tropického lesa. Absolventka navrhla a ztvárnila místnost komplexně.

Nový exponát pro muzeum z oboru Tvorba hraček a herních předmětů

Muzeum alchymie na zámku v Kravařích získalo další interaktivní objekt z ateliéru oboru Tvorba hraček a herních předmětů.

Úspěch informatiků v krajské přehlídce SOČ

Do letošní krajské přehlídky Středoškolské odborné činnosti, která proběhla ve čtvrtek 11. května na VŠB-TU v Ostravě, postoupilo z naší školy hned pět kvalitních prací. Maturitní povinnosti bohužel znemožnily vystoupení našich reprezentantů ve strojírenském oboru, a tak se o přízeň poroty nakonec ucházely tři zajímavé projekty žáků maturitní třídy oboru informační technologie.

Úspěšná okresní přehlídka SOČ

V pátek 21. dubna proběhla na Mendelově gymnáziu v Opavě okresní přehlídka již 39. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Naše škola se zde prezentovala hned sedmi projekty ve třech technických oborech. O kvalitě prací svědčí i to, že pět z nich postoupilo do krajského kola, které proběhne 11. května 2017 na VŠB-TUO Ostrava.

Z výsledků okresního kola SOČ:


Syndikovat obsah