Práce studentů

Obor Tvorba hraček - nové plastiky do betléma

V pátek 23. 11. předaly žákyně 4. ročníku oboru studia tvorba hraček a herních předmětů tři nové plastiky v životní velikosti zástupci Kanceláře primátora města Opavy. Dřevěné řezby Tří králů doplnily šest plastik, které vytvořily předchozí 4. ročníky oboru.

Žákyně oboru tvorba hraček zvítězila v soutěži OPEN DAY

Žákyně 4. ročníku oboru tvorba hraček a herních předmětů Marie Bernardová vytvořila svěží krátkou animaci pro prezentaci Centra multimediální tvorby Slezské univerzity v Opavě jako snímek do soutěže OPEN DAY vyhlášené Okresní hospodářskou komorou Opava. Jedním z parametrů soutěže byla stopáž 15 -30 sekund.

Studentský design 2018 - laureáti Grand Prix

28. ročník prestižní soutěže středních a vyšších uměleckých výtvarných škol pořádala Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České v Českém Krumlově. Celostátní kolo proběhlo ve dnech 23. 3. - 13. 4. 2018 pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje.

Okresní kolo Středoškolské odborné činnosti

V úterý 10. dubna proběhla na Mendelově gymnáziu v Opavě okresní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Této tradiční soutěže, která se letos koná již po čtyřicáté, se za naši školu zúčastnili tři studenti oboru informační technologie.

Soutěž žáků Oboru grafický design má vítěze

V průběhu 1. poloviny loňského roku nás oslovil ředitel Zařízení školního stravování Opava, p. o. Mgr. Dalibor Zeman. Nabídl nám spolupráci na tvorbě loga organizace a grafického manuálu. Formou soutěže vypracovali žáci 3.

Výstava prací žáků 4. ročníku uměleckých oborů "VAZBY CH-TĚLA"

14. 3. 2018 v 17 hodin bude ve výstavní síni ZUŠ Opava na Solné 8, skupinovou performancí zahájena vernisáž výstavy 4.ročníku uměleckých oborů "VAZBY CH-TĚLA".

 

Obhajoby závěrečných prací informatiků

V pondělí 15. ledna a v úterý 16. ledna 2018 obhajovali v aule školy své závěrečné práce studenti maturitního ročníku oboru informační technologie. Také v letošním roce byly představeny velmi zajímavé projekty a některé z nich budou školu reprezentovat na okresní přehlídce Středoškolské odborné činnosti.

Maturitní práce slouží dětem z mateřské školy

Letošní maturantka oboru studia Tvorba hraček a herních předmětů Kristýna Martiníková vytvořila ve spolupráci s pedagogy Mateřské školy křesťanské Opava interaktivní výpravu k pohádce „Boudo, budko“. Pohyblivé loutky a stavebnicová scéna byla s nadšením "otestovaná" dětmi ve škole.

Bruska s designem našich žáků je ve výrobě - obor Průmyslový design

Žáci 3. ročníku oboru Průmyslový design Tomáš Tögel a Jaroslav Bernard ve spolupráci s firmou Prestar s.r.o. vytvořili návrh krytu vnitřní brusky.

Spolupráce byla velmi úspěšná, jelikož firma Prestar jeden z návrhů finalizovala pro dodávku strojního zařízení pro svého zákazníka.
Vývoj designu proběhl pod pedagogickým vedením MgA. Jana Ermise.

Syndikovat obsah