Práce studentů

Maturitní práce slouží dětem z mateřské školy

Letošní maturantka oboru studia Tvorba hraček a herních předmětů Kristýna Martiníková vytvořila ve spolupráci s pedagogy Mateřské školy křesťanské Opava interaktivní výpravu k pohádce „Boudo, budko“. Pohyblivé loutky a stavebnicová scéna byla s nadšením "otestovaná" dětmi ve škole.

Bruska s designem našich žáků je ve výrobě - obor Průmyslový design

Žáci 3. ročníku oboru Průmyslový design Tomáš Tögel a Jaroslav Bernard ve spolupráci s firmou Prestar s.r.o. vytvořili návrh krytu vnitřní brusky.

Spolupráce byla velmi úspěšná, jelikož firma Prestar jeden z návrhů finalizovala pro dodávku strojního zařízení pro svého zákazníka.
Vývoj designu proběhl pod pedagogickým vedením MgA. Jana Ermise.

Maturita slouží dětem - obor Tvorba hraček a herních předmětů

Julie Drtilová z oboru Tvorba hraček a herních předmětů vytvořila ze staré herní místnosti v azylovém Domě pro ženy a matky s dětmi v Opavě nové atraktivní prostředí pro hry dětí. Na stěnách se objevila přívětivá exotická zvířátka, po trubkách se vine had-lano, nábytek získal barvy tropického lesa. Absolventka navrhla a ztvárnila místnost komplexně.

Nový exponát pro muzeum z oboru Tvorba hraček a herních předmětů

Muzeum alchymie na zámku v Kravařích získalo další interaktivní objekt z ateliéru oboru Tvorba hraček a herních předmětů.

Úspěch informatiků v krajské přehlídce SOČ

Do letošní krajské přehlídky Středoškolské odborné činnosti, která proběhla ve čtvrtek 11. května na VŠB-TU v Ostravě, postoupilo z naší školy hned pět kvalitních prací. Maturitní povinnosti bohužel znemožnily vystoupení našich reprezentantů ve strojírenském oboru, a tak se o přízeň poroty nakonec ucházely tři zajímavé projekty žáků maturitní třídy oboru informační technologie.

Úspěšná okresní přehlídka SOČ

V pátek 21. dubna proběhla na Mendelově gymnáziu v Opavě okresní přehlídka již 39. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Naše škola se zde prezentovala hned sedmi projekty ve třech technických oborech. O kvalitě prací svědčí i to, že pět z nich postoupilo do krajského kola, které proběhne 11. května 2017 na VŠB-TUO Ostrava.

Z výsledků okresního kola SOČ:


Soutěž oboru Grafický design - nová kolekce školních sešitů

Studenti 4. ročníku oboru Grafický design soutěžili v navrhování obálek nové řady školních sešitů pro společnost OPTYS. Vedení společnosti velmi zaujaly práce Patrika Kozáka, se kterým pokračuje ve spolupráci na jiné kategorii sešitů.

V hlasování dětí zvítězil návrh Lindy Guzanové. Tento návrh bude realizován.

Naše soutěžní práce na Studentském designu 2017 v Praze

V Galerii kritiků v Paláci Adria v Praze jsou od 9. 3. do 5. 4. 2017 vystaveny soutěžní práce Studentského designu 2017. Naše škola vystavuje pět exponátů (tj. maximální možný počet).

Výstava prací studentů oboru Grafický design: "Komedie neskončila"

Po celý březen a duben vystavují studenti 3. ročníku oboru Grafický design své klauzurní práce v Knihovně Petra Bezruče v Opavě,  pobočka Kateřinky. Práce se tématicky vztahují k dílu předchůdce renesance Danta Alighieriho Božská komedie, část Peklo – zpěv třetí a dvacatý devatý. Výstava je volně přístupná v čase otevírací doby pobočky.

Syndikovat obsah