Slavnostní vyhlášení soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje

Na slavnostním vyhlášení vítězů soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje, které se v úterý 7. listopadu 2017 uskutečnilo v areálu Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě, byli tentokrát přítomni i zástupci naší školy. Do kategorie Junior Inovátor, která se letos vyhlašovala podruhé, se totiž mohli přihlásit jednotlivci i týmy ze základních, středních či vysokých škol se svými nápady a zlepšováky.

Matěj Hloušek, čerstvý absolvent oboru informační technologie, do soutěže přihlásil svůj závěrečný projekt sekačky s autonomním řízením. Přestože v početné konkurenci dalších šikovných středoškoláků na vítězství nedosáhl, byla i jemu adresována úvodní slova hejtmana Moravskoslezského kraje prof. Vondráka:

„Soutěž dává prostor talentovaným lidem, kteří mají skvělé nápady, aby je mohli realizovat právě v našem regionu a nemuseli hledat uplatnění jinde. Jsem rád, že se jich přihlásilo tolik a s velmi zajímavými přístupy. Je vidět, že u nás existuje řada firem i jednotlivců, kteří hledají řešení, jak posunout náš kraj dál. A ty je třeba podpořit.“

My přidáváme ještě poděkování za reprezentaci školy a přání dalších úspěchů!