Exkurze

Exkurze do Osvětimi

8. listopadu 2016 navštívili žáci 3. a 4. ročníku Památník a muzeum Auschwitz-Birkenau v Osvětimi. Prohlédli si expozice i reálné prostředí koncentračního a vyhlazovacího tábora. Průvodci je seznámili s pohnutou historií tábora, jeho úlohou v době holokaustu. Téma holokaustu je stále aktuální i v dnešní době, proto je ho třeba mladé generaci připomínat.

Za inspirací na pražském Designbloku

Na konci října jsme se se studenty třetího a čtvrtého ročníku uměleckých oborů vydali na již tradiční cestu za uměleckou inspirací na Designblok do Prahy.

Zájezd do Paříže ve dnech 25. 5. – 28. 5. 2015

V uvedených dnech se studenti po tříroční odmlce znovu vypravili do Mekky všeho umění, do Paříže. Přes čtyřicet účastníků kromě obligátního výstupu na Eifelovu věž a návštěvy uliček Montmartru zhlédli stálé výstavy tří nejdůležitějších galerií, jejichž sbírky se zároveň objevují i ve výuce dějin výtvarných kultur na naší škole.

Exkurze do Osvětimi

Téma holokaustu si musíme neustále připomínat, 27. ledna 2015 uplynulo 70 let od osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz.
3. 2. 2015 se 50 studentů třetího a čtvrtého ročníku zúčastnilo exkurze do Auschwitz I a Auschwitz II- Birkenau. Průvodci památníku je seznámili s historií tábora a tragickými osudy vězňů v době jeho existence.

Exkurze na 26. mezinárodní bienále grafického designu v Brně

26. mezinárodní bienále grafického designu Brno 2014 je tentokrát zaměřeno na grafický design, vzdělávání a školy. V neděli 21. 9. 2014 jsme se v jeho rámci s oborem grafický design tříd U4 a U3 zúčastnili komentované prohlídky profesora Rostislava Vaňka, našeho prestižního grafického designéra. Provedl nás svou retrospektivní výstavou, která mapovala jeho tvorbu od začátků až po současnost.

Exkurze ve firmě Formdesign

Dne 12.11.2013 jsme se studenty 4. ročníku oboru Navrhování hraček a herních předmětů a Průmyslového designu zúčastnili exkurze ve firmě Formdesign v Kozmicích.
Studenti měli možnost seznámit se s výrobním portfoliem firmy v jejich showroomu a načerpat informace o designu ve výrobní praxi. Firma se zabývá výrobou sedacího nábytku a realizací interiérů.

Exkurze na výstavu Designblok v Praze

V úterý 8. 10. 2013 navštívil žáci tříd U3 a U4 DESIGNBLOK, výstavu současného designu. Výstava se konala ve třech hlavních budovách a showroomech zúčastněných vystavovatelů rozmístěných po Praze.

Exkurze ve firmách AutoŠkoda Mladá Boleslav a Iveco-Irisbus Vysoké Mýto

Ve dnech 4. a 5. června 2013 se žáci SV3 a SV2 zúčastnili dvoudenního zájezdu, během kterého si prohlédli svařovnu a montážní linku autobusů ve firmě Iveco-Irisbus Vysoké Mýto (bývalá Karosa) a lisovnu, svařovnu, převodovkárnu, motorárnu a podnikové muzeum ve firmě AutoŠkoda Mladá Boleslav.

Zájezd do Paříže

Naše škola uspořádala ve dnech od 19.11. do 23.11. 2012 zájezd do Paříže ve spolupráci s brněnskou firmou „ Školní zájezdy“ Základními cíli byla návštěva Versailles, Musee d´Orsay a Louvre.

Exkurze v Modelu Obaly

Ve středu 31.10. 2012 studenti tříd U2 a U3 oboru průmyslový design a hračka navštívili společnost Model Obaly v Opavě. Firma se zabývá výrobou obalu vlnité a kašírované lepenky, potiskem ofsetem nejen soutiskem, ale i přímými a metalickými barvami. Díky těmto technologiím vyrábí obaly všech cenových kategorií.

Syndikovat obsah