Aktuality

Naši atleti bodovali

Ve středu 19. 9. 2018 jsme se po několikaleté odmlce opět zúčastnili okresního kola ve Středoškolském atletickém poháru. Hned od rána nám přálo počasí a nadšení atletů slibovalo skvělé výkony. Družstvo SŠPU tvořilo 9 závodníků, přičemž maximální počet je 12 členů. Každý z nich může závodit ve dvou individuálních disciplínách a jedné štafetě.

Sbírkové dny Světlušky

Také letos se žáci naší školy rozhodli podpořit sbírku Světluška, kterou pořádá Nadačního fond Českého rozhlasu. Do ulic Opavy vyrazili s pokladnou ve tvaru lucerny, aby prodejem sbírkových předmětů získali finanční podporu na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým.

Předávání cambridgeských jazykových certifikátů

Dne 22. a 23. června studenti naší školy skládali jazykové cambridgeské zkoušky na úrovni B1 – PET, B2 – FCE a C1 – CAE, které jsou na naší škole organizovány ve spolupráci s jazykovou školou Hello. Kandidáti byli v těchto dvou dnech prověřeni ze čtyř jazykových dovedností – čtení, psaní, poslechu a konverzace v angličtině.

Žákovská liga 2017/2018

V uplynulém školním roce 2017/2018 jsme se počtvrté pokusili vybrat a ocenit tři „nejlepší“ žáky naší školy. Protože je těžké rozhodnout, kdo je vlastně nejlepší, vsadili jsme na všestrannost. Použili jsme stejná kritéria jako loni, kritéria byla známa již na začátku školního roku. Podle nich byli žáci hodnoceni z několika odlišných hledisek.

Vítěz celostátní soutěže v programování je z naší školy

Velkého úspěchu dosáhl žák třídy IT2 Denis Kurka, který ziskem 101 bodů ovládl kategorii Programování mikrořadičů v ústředním kole prestižní programátorské soutěže, jež proběhlo ve dnech 22. až 24. června 2018 na Technické univerzitě v Liberci.
 

Školní soutěž v tvorbě webových stránek Pavouk 2018

V pondělí 25. června 2018 byla uzavřena a vyhodnocena školní soutěž v tvorbě webových stránek symbolicky pojmenovaná Pavouk 2018. Soutěže se zúčastnili žáci prvního ročníku, kteří měli za úkol vytvořit webovou prezentaci na zvolené téma. Na vyhodnocení se hlasováním podíleli jak samotní soutěžící, tak jejich starší spolužáci z třetího ročníku.

Mladí konstruktéři soutěžili na opavské strojce

Podle římského boha Merkura byla pojmenována nejen nejmenší planeta sluneční soustavy, ale také legendární česká stavebnice, která už okouzlila několik generací. O tom, že je populární i v dnešní době digitálních hraček, svědčí stále rostoucí zájem o soutěž "Stavíš, stavím, stavíme, nejlepšího odměníme", kterou ve středu 20.

Na kolech kolem Opavy

Závěrečnou páteční etapou s vrchařskou prémií v osadě Vendelín vyvrcholil tradiční školní červnový cykloturistický kurz, kterého se zúčastnily špičkové amatérské oddíly strojařů z SV2B a informatiků z IT2.

Syndikovat obsah