Aktuality

IT Workshop 2018 pro žáky základních škol

Již počtvrté jsme pro mladé nadšence do moderních technologií připravili jednodenní setkání pod názvem IT Workshop. V pondělí 3. prosince 2018 se ho mohli se zúčastnit žáci vyšších ročníků základních škol, kteří už zvládli základy práce s počítačem a přihlásili se do některého z nabízených kurzů.

Osmé místo v celostátní soutěži "Co víš o energetice"

V listopadu se studenti naší školy zúčastnili soutěže "Co víš o energetice". V konkurenci 106 družstev z celé České republiky skončil na  krásném osmém místě tým třídy SV2A ve složení Vojtěch Hanke, Jan Lerche a Stanislav Šustek. Velmi úspěšný byl i náš druhý školní tým studentů třídy SV3B, který v celkovém pořadí obsadil 19.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce 45. ročník

V letošním školním roce 2018/2019 se školní kolo konalo 21. listopadu. Do řešení zapeklitých jazykových úloh a slohového cvičení se odhodlaně pustilo 15 řešitelů ze všech ročníků.

Nejlepšími řešiteli se stali zkušení účastníci ze tříd U3 a IT4, budou reprezentovat naši školu v okresním kole.

Škola doporučená zaměstnavateli

Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě získala již potřetí v řadě prestižní ocenění Škola doporučená zaměstnavateli. Rozhodlo o tom hlasování zástupců firem, které naší škole opět přisoudilo první místo mezi středními školami Moravskoslezského kraje.

Krajské kolo pIšQworek 2018 - Húsenice patřily k nejlepším

Trochu smutní jsme ve středu 28. 11. 2018 opouštěli Střední průmyslovou školu elektrotechniky a informatiky, kde se konalo krajské kolo soutěže pIšQworky. Naši nejlepší pIšQworkáři HÚSENICE ve složení: Samuel Antoš, David Musil, Marek Stupeň, Jan Vlach a Lukáš Korzonek získali na tomto turnaji pěkné 4. místo, které ale nestačilo k postupu do grandfinále.

Čtvrtstoletí uměleckých oborů

Je to už neuvěřitelných dvacet pět let, kdy poprvé na podzim roku 1993 zasedli do lavic na dnešní Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě žáci uměleckých oborů, tenkrát umělečtí kováři a průmysloví designeři. Zatímco ti první po čtyřech letech již neměli pokračovatele, k designerům se přidali ještě designeři grafičtí a žáci oboru tvorba hraček a herních předmětů.

Obor Tvorba hraček - nové plastiky do betléma

V pátek 23. 11. předaly žákyně 4. ročníku oboru studia tvorba hraček a herních předmětů tři nové plastiky v životní velikosti zástupci Kanceláře primátora města Opavy. Dřevěné řezby Tří králů doplnily šest plastik, které vytvořily předchozí 4. ročníky oboru.

Žákyně oboru tvorba hraček zvítězila v soutěži OPEN DAY

Žákyně 4. ročníku oboru tvorba hraček a herních předmětů Marie Bernardová vytvořila svěží krátkou animaci pro prezentaci Centra multimediální tvorby Slezské univerzity v Opavě jako snímek do soutěže OPEN DAY vyhlášené Okresní hospodářskou komorou Opava. Jedním z parametrů soutěže byla stopáž 15 -30 sekund.

Bobřík informatiky 2018

Ve dnech 12. a 13. listopadu se žáci oboru informační technologie zúčastnili tradiční celostátní soutěže Bobřík informatiky, která formou online testů prověřuje schopnosti žáků základních i středních škol řešit úlohy související s informatikou.

První místo v oblastním kole soutěže pIšQworky

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 naši nejlepší pIšQworkáři soutěžili o postup do krajského kola pIšQworek. Celá akce se konala na Mendelově gymnáziu, kde dorazilo 15 pětičlenných týmů z různých škol.

Syndikovat obsah