Aktuality

Soutěž Merkur

21.12. 2017 se opět uskutečnila soutěž žáků naší školy ve stavění modelů ze stavebnice Merkur. Letos jsme měli pestrou přehlídku - auta, tank, frézku, ruské kolo a další zajímavé modely.

Olympiáda v anglickém jazyce 2017/18

Dne 8. prosince 2017 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo 21 studentů. Olympiáda se skládala ze tří částí – poslech, čtení a diskuze s partnerem na dané téma. Všichni soutěžící dosáhli výborných výsledků a právem na sebe mohou být pyšní (my na ně určitě pyšní jsme :-)).

Nejlépe se umístili tito studenti:

Krajské kolo pIšQworek (Ostrava, 1. 12. 2017)

Tým Splašených veverek zůstal těsně za branami postupu do grandfinále soutěže v Brně. Nejprve suverénně, s plným počtem bodů, vybojoval postup z prvního místa ze skupiny rovnou do semifinále. To skončilo nerozhodně a nastal rozstřel, ve kterém byl úspěšnější soupeř. Nakonec se naši žáci umístili na krásném 4. místě z celkového počtu 16 týmů.

Škola doporučená zaměstnavateli

Čtvrtý ročník prestižní soutěže Škola doporučená zaměstnavateli přinesl znovu velký úspěch Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě. Po předloňském druhém místě a loňském prvním místě ji hlasování zástupců firem opět přisoudilo první místo mezi středními školami Moravskoslezského kraje.

IT Workshop 2017 pro žáky základních škol

Také v tomto školním roce jsme připravili pro mladé nadšence do moderních technologií jednodenní setkání pod názvem IT Workshop. V pátek 1.

Bobřík informatiky

13. a 14. listopadu 2017 plnili žáci všech tříd oboru informační technologie zadání testů populární celostátní soutěže Bobřík informatiky. Nejúspěšnějšími školními řešiteli se stali:

Školního kolo Olympiády v českém jazyce, 44. ročník

Školní kolo proběhlo na naší škole 22.11. 2017, zúčastnilo se ho 15. řešitelů. Soutěž se skládala ze dvou částí – jazykové a stylistické.

Nejlepší řešitelé:

1. Kryštof Kovařík (IT3) – 27 bodů
2. Nikola Martiníková (U4) – 24 bodů
3.-4. Gréta Ulmová (U3) – 23 bodů
3.-4. Alžběta Štenclová (U3) – 23 bodů

První místo v oblastním kole soutěže PIšQworky

V pondělí 20. 11. 2017 se uskutečnilo oblastní kolo soutěže PIšQworky, do kterého se přihlásila dvě pětičlenná družstva naší školy. Rozlosování 16 družstev bylo trochu nešťastné, jelikož se naši žáci potkali hned ve skupině.

Soutěž ve stavění mostů: obhájili jsme loňské vítězství!

Žáci naší školy se letos opět zúčastnili soutěže ve stavění mostů Bridge Builder Contest, kterou pořádá Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.
Družstvu SV3 ve složení Kryštof Hřivnáč, Václav Jakubík a Daniel Stuchlík se v silné konkurenci podařilo obhájit loňské vítězství.

Blahopřejeme!

Syndikovat obsah