Aktuality

Cambridge Certificate - mezinárodní jazykové zkoušky pro studenty

Vážení studenti, i v letošním školním roce se můžete přihlásit ke konání mezinárodní jazykové zkoušky přímo na naší škole.
Informace, které by vás mohly zajímat:

Soutěž žáků Oboru grafický design má vítěze

V průběhu 1. poloviny loňského roku nás oslovil ředitel Zařízení školního stravování Opava, p. o. Mgr. Dalibor Zeman. Nabídl nám spolupráci na tvorbě loga organizace a grafického manuálu. Formou soutěže vypracovali žáci 3.

Výstava prací žáků 4. ročníku uměleckých oborů "VAZBY CH-TĚLA"

14. 3. 2018 v 17 hodin bude ve výstavní síni ZUŠ Opava na Solné 8, skupinovou performancí zahájena vernisáž výstavy 4.ročníku uměleckých oborů "VAZBY CH-TĚLA".

 

Okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce, 2017/2018

Okresní kolo proběhlo 22. 2. 2018 ve Středisku volného času v Opavě. Naši školu reprezentoval Václav Raida (IT3), který se umístil na 4. místě.

Děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Pavla Nedopilková

Výsledky okresního kola (PDF)

Lyžařský kurz prvních ročníků

Již týden uplynul od našeho návratu z lyžařského kurzu na chatě Barborka v Jeseníkách. Kdybychom mohli, hned bychom se tam vrátili. Neuvěřitelným způsobem nám totiž vyšlo počasí a sněhové podmínky. Málokdy se stane, abychom celý týden viděli vysílač na Pradědu a navíc v pátek měli na vycházku přímo „kýčovité“ počasí (viz foto).

Nabídka pracovního místa - učitel(ka) anglického jazyka a českého jazyka a literatury

Nabízíme pracovní místo učitele/učitelky anglického jazyka a českého jazyka a literatury, pracovní poměr na dobu určitou - zástup za mateřskou dovolenou. Požadujeme vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu a pedagogickou způsobilost.

Předpokládaný nástup 1. 8. 2018.

Informace poskytne Zuzana Vildomcová
tel.: 731 694 627; e-mail: vildomcova[zavináč]sspu-opava.cz.

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce, 44. ročník, 2017/2018

Okresní kolo proběhlo 29.1. 2018 na Slezském gymnáziu v Opavě. Naši školu reprezentovali Kryštof Kovařík (IT3) a Nikola Martiníková (U4). Kryštof Kovařík se umístil na 4. místě.

Děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Šárka Šmehýlová

Soutěž Prezentace 2018 pro žáky základních škol

Střední škola průmyslová a umělecká v Opavě vyhlašuje další ročník soutěže Prezentace 2018, která je zaměřena na tvorbu počítačových prezentací a je určena pro žáky základních škol.

Obhajoby závěrečných prací informatiků

V pondělí 15. ledna a v úterý 16. ledna 2018 obhajovali v aule školy své závěrečné práce studenti maturitního ročníku oboru informační technologie. Také v letošním roce byly představeny velmi zajímavé projekty a některé z nich budou školu reprezentovat na okresní přehlídce Středoškolské odborné činnosti.

Syndikovat obsah